Meclis

Abdullah Gürsel Uçar
1960 Mesudiye doğumludur. Daha önce CHP İlçe Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclisi Üyeliği görevlerinde bulunmuş olan uçar, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 Esat Akkın
01.05.1962 yılında Datça İlçesi Reşadiye Mahallesi’nde doğdu. Sırasıyla Reşadiye İlkokulu’ndan, Datça Ortaokulu’ndan,A nkara Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi’nden,E skişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.1980-1987 yılları arası Artvin,1987-1990 yılları arası Milas ,1990-2005 yılları arası Datça Kadastro Müdürlüğü’nde Teknisyen olarak;2005-2007 yılları arası Denizli-Honaz Tapu Sicil Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.2007 yılında emekli oldu. Evli ve Datça Reşadiye Mahallesi’nde oturmaktadır .
Hayriye Balkan
1961 doğumlu,evli,2 çocuk annesidir.2003 yılında Emniyet Teşkilatı’ndan emekli olduktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu.Üye olduktan kısa bir süre sonra Muğla Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi.7 sene bu görevi yaptıktan sonra 2012 tarihinde İl Yönetim Kurulu üyesi seçildi.30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Datça Belediye Meclisi’ne aday oldu. Şu anda bu görevi yürütmektedir.
İnci Bilgin
1958 Datça doğumlu olan İnci Bilgin emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenidir. Evli ve 1 çocuk annesidir.
Can Canbey
1979 yılında Datça’da doğdu. 2001 yılında Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 5 yıl süreyle yurt dışında çeşitli projelerde çalıştı. 2009 Yılından bu yana memleketi olan Datça’da inşaat mühendisliği hizmeti vermektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
Halit Çıplak
1973 Muş/Bulanık doğumlu olan Halit Çıplak İlkokulu bitirdikten sonra inşaat işlerinde çalışmaya başlamış olup, günümüzde inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
İrfan Cem Çelebi
Eylül 1944’de Gaziantep’de doğdu. Adana’da büyüdü. İstanbul Hukuk 3. sınıftan ayrıldı. Ankara Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyal Antropoloji’yi bitirdi(1969). Uzun yıllar Mercedes ve BMV ithal etti, Renault bayiliği yaptı. Restaurant işletti.2000’den beri Datça’da yaşıyor.Payamcalı Mobil Evleri imal ediyor. İngilizce, Almanca ve İspanyolca biliyor.Evli,2 çocuğu var.
 Serbülent Demirelli

“26.02.1981 yılında Denizli’nin Güney İlçesi’nde dünyaya geldim. Babasının memur olması sebebiyle İlköğrenimini Denizli’de gördü.Emekliliğinden sonra memleketi Datça’ya geldi. Burada orta ve lise eğitimimi tamamladı. Lisenin son senesinde Muğla Turgut Reis Lisesi’nde okuyup, bu okuldan mezun oldu. Üniversite eğitimine K.K.T.C. Yakın Doğu Üniversitesi’nde başlayıp, bazı nedenlerden dolayı yarıda bıraktı ve memleketi Datça’ya geldi. Turizmle uğraşmaktadır.

Gökhan Sağır
      09.06.1955 tarihinde Trabzon’da doğdu.İlk ve orta öğrenimini Ankara’da yaptı.Ankara Cumhuriyet Lisesi’nden mezun oldu.1982 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Yer Bilimleri Fakültesi Jeoloji Bölümü’nü bitirdi.Askerlik görevini tamamladıktan sonra Oyak İnşaat’ta saha mühendisi olarak çalıştı.Halen Jeoloji Mühendisi olarak serbest meslek uygulaması yapan bürosunda çalışmaktadır.Evli ve iki çocuk sahibi olan Gökhan Sağır,halen Datça Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Ahmet Bülent Sancakdar
19 Ocak 1958 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Bülent Sancakdar,İlk ve Orta Öğrenimlerini Tarsus Eliyeşil İlkokulu ve Tarsus Amerikan Kolejinde tamamladı.1984-85 döneminde , İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesinden mezun olarak inşaat mühendisi ünvanını aldı. 2003 yılından buyana Datça Turizm ve Otelciler Derneği başkanlığını da yürütmekte olan Bülent Sancakdar,halen Datça’da yaşamaya ve çalışmaya devam etmektedir.
Ümit Temel
Ağrı İli, Patnos İlçesi, Çamurlu Köyünde 01/09/1986 tarihinde dünyaya geldi. 1990 yılında ailesi ile birlikte Datça’ya taşındı. 2010 yılında Datça’ya dönerek kendi mimarlık ofisini açmaya karar verdi. Ofisini açtıktan 1 yıl sonra askerliğini yapmak üzere Ankara-Gülhane Askeri Tıp Akademisine katıldı. Askerliğini tamamladıktan sonra Datça’ya dönerek serbest mimar olarak çalışmaya devam etti.
Volkan Karacaoğlu
15.05.1987 tarihinde Datça’da dünyaya geldim.İlk,Orta Ve Lise eğitimini Datça’da tamamladım.Özel Harita Mühendisliği şirketinde teknik eleman olarak 12 yıldır çalışmaktayım.