Meclis

Abdullah Gürsel Uçar

1960 Mesudiye doğumludur. Daha önce CHP İlçe Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclisi Üyeliği görevlerinde bulunmuş olan uçar, evli ve 2 çocuk babasıdır. Uçar önce Belediye Meclisi'nin oybirliği kararıyla, daha sonra da 2019 Mart Seçimleri'nde %55,56 oy oranıyla Datça Belediye Başkanı seçilmiştir.

İnci Bilgin

1958 Datça doğumlu olan İnci Bilgin emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenidir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

Hayriye Balkan

1961 doğumlu,evli,2 çocuk annesidir.2003 yılında Emniyet Teşkilatı’ndan emekli olduktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu.Üye olduktan kısa bir süre sonra Muğla Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi.7 sene bu görevi yaptıktan sonra 2012 tarihinde İl Yönetim Kurulu üyesi seçildi.30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Datça Belediye Meclisi’ne aday oldu. Şu anda bu görevi yürütmektedir.

Can Canbey

1979 yılında Datça’da doğdu. 2001 yılında Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 5 yıl süreyle yurt dışında çeşitli projelerde çalıştı. 2009 Yılından bu yana memleketi olan Datça’da inşaat mühendisliği hizmeti vermektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Esat Akkın

01.05.1962 yılında Datça İlçesi Reşadiye Mahallesi’nde doğdu. Sırasıyla Reşadiye İlkokulu’ndan, Datça Ortaokulu’ndan, Ankara Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi’nden, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.1980-1987 yılları arası Artvin,1987-1990 yılları arası Milas ,1990-2005 yılları arası Datça Kadastro Müdürlüğü’nde Teknisyen olarak; 2005-2007 yılları arası Denizli-Honaz Tapu Sicil Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.2007 yılında emekli oldu. Evli ve Datça Reşadiye Mahallesi’nde oturmaktadır .

Mutlu Gündoğan

1980 Datça doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Datça’da tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği’ni bitirdim. Halen İnşaat Mühendisliği yapmakta olup, 2013 yılından bu yana da Marka Patent Vekilliği yapmaktayım. Datça’nın farklı noktalarında bulunan tatil evleri ile turizm faaliyetinde bulunmaktayım. Web siteleri ve grafik tasarım konularında çalışmalarım devam etmektedir. Evliyim.

Şinasi Tugay Eser

1994 doğumludur.Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kollarının kademelerinde aktif rol aldı.Dokuz Eylül Üniversitesi işletme bölümü mezunudur.Eğitimine Yüksek Lisans Yönetim ve Organizasyon dalında devam etmektedir.

Kamil Sönmez

30.03.1972 yılında Muş Bulanık’da doğdu. 1985 yılında Datça’ya geldi ve inşaat sektöründe çalıştı. Çeşitli sektörlerde usta ve usta öğretici belgelerine sahiptir. Şu anda inşaat ve turizm sektörlerinde çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Volkan Karacaoğlu

1987 yılında Datça’da doğdu. 2004 yılında Datça Şehit Ersoy Yorulmaz Lisesi’nden mezun oldu. 2004-2005 CHP Datça Gençlik Kolları yönetiminde, 2005-2013 CHP Datça Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2015 yılından itibaren belediye meclis üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli olup 2005 yılından beri Harita Mühendislik şirketinde çalışmaktadır.

Fatma Tatlı

01.09.1969 Milas doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Milas’ta, lise öğrenimimi Muğla Endüstri Meslek Lisesi Yapı Bölümü’nde tamamladım. Halen esnaf olarak çalışıyorum.

Hilmi Sezer

10/12/1963 datça- cumalı köy doğumlu ilk okulu Çeşme köyü/0rta öğrenimi Muğla merkez orta okulu/ lise Muğla ticaret lisesi ve üniversite yıldız teknikten terk askerlik bittikten sora bir süre turizmde çalıştıktan sora kendi işimizin başına geçerek tarım ve arıcılık işine başladım 1994 yılında eşim Hülya ile evlenerek yolumuza devam ettik 1995 yılında tek çocuğum olan oğlum Burak Seyhan Sezer dünyaya geldi şimdide EGE ünüversitesini bitirdikten sonra bir ilaç fabrikasında analiz uzmanı olarak çalışmaktadır ben ise 35 yıldır CHP ilçe bünyesinde hertürlü görevde bunduktan sonra şimdide belediye meclisinde görev almaktayım

Veysel İzgi

Datça'da faaliyet gösteren İzgi Sondaj & Hafriyat firmasının sahibidir. Belediye Meclisinde Milliyetçi Hareket Partisi'ni temsil etmektedir.

Aslı Kaya

23 Mayıs 1974 İzmir’de doğdu. Muğla’nın ileri gelen ailelerinden birinin kızı olan Aslı KAYA; İlk ve orta öğretimini Datça Atatürk İlkokulu’nda tamamladı. Ardından Lise eğitimi için Türkiye’nin saygın eğitim kurumlarından olan İzmir Özel Türk Koleji’nde giderek eğitimini tamamladı. Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü kazanarak eğitimine devam eden Aslı Kaya sonrasında Datça’da aile işleri sebebi ile Datça’ya döndü. Özel sektörde ve çeşitli Sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. 31 Mart 2019 seçimlerinde seçilerek Datça Belediyesi meclis üyesi olmuştur. Kendisi Datça’nın ileri gelen iş kadınları arasında yer alan Aslı KAYA hali hazırda özel sektörde kendi işini ailesiyle yönetmektedir. İleri düzeyde İngilizce bilen Aslı KAYA evli ve bir çocuk sahibidir.

Halit Berk Bayar

1996 doğumluyum. İlköğretimi Yılmazlar İlköğretim Okulu’nda liseyi ise Şehit Ersoy Yorulmaz Lisesi’nde tamamladım. Üniversiteyi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nda İnşaat Teknolojisi Bölümü’nde tamamladım. Daha sonra Uluslarası Travnik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği Lisansımı tamamladım. 2010 yılından beri Bayar Emlak’ta çalışıyorum.

Mustafa Ceylan

1990 yılında Datça’nın Emecik köyünde doğdum. Sırası ile ilkokul, orta okul ve liseyi Datça’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde, Uluslararası İlişkiler bölümü bitirdim. Evli olup şu anda Karaincir Tatil Köyü’nde kendi işletmem olan Mercan Pansiyon’u iletiyorum.

Serdar Ören

12.08.1975 tarihinde ilçemizin Yaka Mahallesi’nde doğdum. İlk öğrenimimi Yaka İlkokulu’nda, orta öğrenimimi Cumalı Ortaokulu’nda, lise öğrenimimi ise Aydın Anadolu Ticaret Lisesi’nde tamamladım. Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü mezunuyum. 1993Ten beri inşaat sektöründe faaliyet gösteren ÖREN TURİZM TİCARET BETON VE MADENCİLİK İŞL. LTD. ŞİT yönetici ortağıyım. Evli ve iki çocuk sahibiyim.