Meclis

Abdullah Gürsel Uçar
1960 Mesudiye doğumludur. Daha önce CHP İlçe Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclisi Üyeliği görevlerinde bulunmuş olan uçar, evli ve 2 çocuk babasıdır.
İnci Bilgin
1958 Datça doğumlu olan İnci Bilgin emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenidir. Evli ve 1 çocuk annesidir.
Hayriye Balkan
1961 doğumlu,evli,2 çocuk annesidir.2003 yılında Emniyet Teşkilatı’ndan emekli olduktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu.Üye olduktan kısa bir süre sonra Muğla Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi.7 sene bu görevi yaptıktan sonra 2012 tarihinde İl Yönetim Kurulu üyesi seçildi.30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Datça Belediye Meclisi’ne aday oldu. Şu anda bu görevi yürütmektedir.
Can Canbey
1979 yılında Datça’da doğdu. 2001 yılında Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 5 yıl süreyle yurt dışında çeşitli projelerde çalıştı. 2009 Yılından bu yana memleketi olan Datça’da inşaat mühendisliği hizmeti vermektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
Esat Akkın
01.05.1962 yılında Datça İlçesi Reşadiye Mahallesi’nde doğdu. Sırasıyla Reşadiye İlkokulu’ndan, Datça Ortaokulu’ndan, Ankara Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi’nden, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.1980-1987 yılları arası Artvin,1987-1990 yılları arası Milas ,1990-2005 yılları arası Datça Kadastro Müdürlüğü’nde Teknisyen olarak; 2005-2007 yılları arası Denizli-Honaz Tapu Sicil Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.2007 yılında emekli oldu. Evli ve Datça Reşadiye Mahallesi’nde oturmaktadır .
Mutlu Gündoğan
1980 Datça doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Datça’da tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği’ni bitirdim. Halen İnşaat Mühendisliği yapmakta olup, 2013 yılından bu yana da Marka Patent Vekilliği yapmaktayım. Datça’nın  farklı noktalarında bulunan tatil evleri ile turizm faaliyetinde bulunmaktayım. Web siteleri ve grafik tasarım konularında çalışmalarım devam etmektedir. Evliyim.
Şinasi Tugay Eser
1994 doğumludur.Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kollarının kademelerinde aktif rol aldı.Dokuz Eylül Üniversitesi işletme bölümü mezunudur.Eğitimine Yüksek Lisans Yönetim ve Organizasyon dalında devam etmektedir.
Kamil Sönmez
30.03.1972 yılında Muş Bulanık’da doğdu. 1985 yılında Datça’ya geldi ve inşaat sektöründe çalıştı. Çeşitli sektörlerde usta ve usta öğretici belgelerine sahiptir. Şu anda inşaat ve turizm sektörlerinde çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.
Volkan Karacaoğlu
1987 yılında Datça’da doğdu. 2004 yılında Datça Şehit Ersoy Yorulmaz Lisesi’nden mezun oldu. 2004-2005 CHP Datça Gençlik Kolları yönetiminde, 2005-2013 CHP Datça Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2015 yılından itibaren belediye meclis üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli olup 2005 yılından beri Harita Mühendislik şirketinde çalışmaktadır.
Fatma Tatlı
Hilmi Sezer
10/12/1963 datça- cumalı köy doğumlu ilk okulu Çeşme köyü/0rta öğrenimi Muğla merkez orta okulu/ lise Muğla ticaret lisesi ve üniversite yıldız teknikten terk askerlik bittikten sora bir süre turizmde çalıştıktan sora kendi işimizin başına geçerek tarım ve arıcılık işine başladım 1994 yılında eşim Hülya ile evlenerek yolumuza devam ettik 1995 yılında tek çocuğum olan oğlum Burak Seyhan Sezer dünyaya geldi şimdide EGE ünüversitesini bitirdikten sonra bir ilaç fabrikasında analiz uzmanı olarak çalışmaktadır ben ise 35 yıldır CHP ilçe bünyesinde hertürlü görevde bunduktan sonra şimdide belediye meclisinde görev almaktayım
Haluk Laçin
1974 Datça İskele mahallesi doğumluyum. Mesleğim Mimarlıktır. Şahsıma ait ofisimde, mimarlık ve inşaat sektöründeki faaliyetlerimi devam ettirmekteyim.
Asli Kaya

23 Mayıs 1974 İzmir’de doğdum. İlkokulu ve ortaokulu Datça Atatürk İlkokulu’nda tamamladım. Liseyi İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladım. Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İletme Bölümü’nü 4’incü sınıfta bıraktım. Evli ve bir çocuk sahibiyim. Eşimle birlikte esnaflık yapmaktayım.

Halit Berk Bayar

1996 doğumluyum. İlköğretimi Yılmazlar İlköğretim Okulu’nda liseyi ise Şehit Ersoy Yorulmaz Lisesi’nde tamamladım. Üniversiteyi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nda İnşaat Teknolojisi Bölümü’nde tamamladım. Daha sonra Uluslarası Travnik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği Lisansımı tamamladım.

2010 yılından beri Bayar Emlak’ta çalışıyorum.

Mustafa Ceylan

1990 yılında Datça’nın Emecik köyünde doğdum. Sırası ile ilkokul, orta okul ve liseyi Datça’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde, Uluslararası İlişkiler bölümü bitirdim. Evli olup şu anda Karaincir Tatil Köyü’nde kendi işletmem olan Mercan Pansiyon’u iletiyorum.

Serdar Ören

12.08.1975 tarihinde ilçemizin Yaka Mahallesi’nde doğdum. İlk öğrenimimi Yaka İlkokulu’nda, orta öğrenimimi Cumalı Ortaokulu’nda, lise öğrenimimi ise Aydın Anadolu Ticaret Lisesi’nde tamamladım. Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü mezunuyum. 1993Ten beri inşaat sektöründe faaliyet gösteren ÖREN TURİZM TİCARET BETON VE MADENCİLİK İŞL. LTD. ŞİT yönetici ortağıyım. Evli ve iki çocuk sahibiyim.